logo enpr
Logowanie Strona główna Artykuły i porady Pomoc

Bento - japoński sposób na zdrowy i pyszny posiłek poza domem

Coraz więcej czasu spędzamy poza domem, a jednocześnie mamy coraz mniej czasu na zadbanie o zdrowe odżywianie. Powstaje pytanie - jak odżywiać się zdrowo?

Bento to zdrowy, estetycznie wyglądający posiłek, który można zabrać ze sobą na wynos w pojemniku nazywanym lunchbox. Jest to wywodzący się z Japonii sposób na zdrowe jedzenie poza domem.

Zwykle lunchbox typu bento posiada specjalne przegródki umożliwiające rozdzielenie różnych rodzajów pożywienia. Dużą popularnością cieszą się również dwupoziomowe i szczelne lunchboxy firmy Monbento bez BPA i wykonane z tworzyw nadających się do recyklingu. Dwa poziomy umożliwiają także doskonałe rozdzielenie różnych rodzajów pożywienia.

Dwupoziomowe pojemniki Monbento z dodatkowym małym pojemniczkiem pozwalają oddzielić od siebie ryż, sałatkę i sos. Dzięki temu jedzenie wygląda świetnie, nie jest wymieszane oraz zachowuje swój smak i zapach na dłużej. Przede wszystkim jednak w bento boxie Monbento można zabrać różnorodny i pełnowartościowy, a więc zdrowy posiłek i zjeść go w wolnej chwili. Co więcej lunchboxy Monbento można podgrzewać w kuchence mikrofalowej i można myć w zmywarce.

Bento boxy Monbento Original i Square zaprojektowane są tak, aby można było zabrać ze sobą tylko jeden poziom lub pełny lunchbox składający się z dwóch pojemników układanych jeden na drugim i spinanych specjalną elastyczną opaską.

Monbento Original to flagowy lunchbox francuskiej marki – dwupoziomowy, prostokątny pojemnik o pojemności 1 litra i wadze 480 g. MB Original jest w 100% szczelny, elegancki i występuje w wielu różnych kolorach.

Monbento Square jest największym pojemnikiem bento w ofercie firmy Monbento - ma pojemność 1,7 litra i wagę 500 g. MB Sqaure jest kwadratowy, szczelny i przeznaczony dla osób o większym apetycie.

Monbento LIB to pojemnik o pojemności 450 ml i wadze 300 g przeznaczony na zupy lub sałatki. MB Lib posiada podwójne ścianki, dzięki czemu utrzymuje ciepło przez nieco dłuższy czas.

Monbento Tresor to flagowy lunch box Monbento przeznaczony dla dzieci - jest dwupoziomowy, ma 800 ml pojemności i waży około 470 g. MB Tresor zamykany jest na specjalny zatrzask, co jest bardzo praktyczne i sprawdza się znakomicie w trakcie użytkowania przez dzieci.

Największą ofertę produktów do przenoszenia bento, w szczególności marki Monbento znajdziesz w specjalistycznym sklepie bentomania.pl. Przygotowanie jedzenia w domu i zabranie go w lunchboxie ma wiele zalet np. możemy wybrać produkty bez konserwantów, bez zawartości GMO czy syropu glukozowo-fruktozowego. Wejdź do świata bento i skomponuj swój własny zestaw bentomaniaka.

Regulamin  |   Polityka cookies |