logo enpr
Logowanie Strona główna Forum Pomoc
« WSZYSTKIE WPISY

Logowanie za pomocą konta GoogleCo to takiego?

Posiadacze konta Google (użytkownicy Gmail) mają możliwość logowania się do serwisu bez konieczności wpisywania nazwy użytkownika i hasła. Aby zalogować się do systemu wystarczy kliknąć ikonkę konta Google.

Jak to działa?

Google za zgodą użytkownika przekazuje do naszego serwisu adres e-mail, który możemy dopasować do konkretnego konta w naszym serwisie.

Czy to jest bezpieczne?

Tak. Jest to tak samo bezpieczne jak logowanie za pomocą nazwy użytkownika i hasła.
Nasz serwis nie otrzymuje informacji o haśle do konta Google, a jedynie adres e-mai i informację o tym, że użytkownik jest zalogowany na tym samym komputerze do usługi Gmail. Nasz serwis nie przechowuje nawet adresu e-mail, a jedynie klucz pozwalający dopasować adres e-mail do konta (posiadanie jak najmniejszej ilości informacji o użytkownikach leży w naszym interesie, ze względu na ochronę danych osobowych).

Czy ktoś obcy może zalogować się na moje konto?

Dostęp do konta w naszym serwisie będzie możliwy tylko z tego komputera, na którym użytkownik w tym samym momencie będzie zalogowany do swojego konta Google (Gmail). Jeśli więc udzielasz komuś dostępu do swoich wiadomości e-mail na koncie Google, to jednocześnie udzielasz mu dostępu do swojego konta w naszym serwisie. Zalogowanie się w taki sposób do naszego serwisu jest niemożliwe po wylogowaniu się z konta Google. Jeśli dzielisz swój komputer z kimś, komu nie chcesz umożliwić dostępu do swojego konta w naszym serwisie, a nie masz zwyczaju wylogowywać się z poczty Gmail, to lepiej nie aktywuj tej opcji.

Czy mogę więc mieć konto bez loginu i hasła?

Tak. Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie, to zarejestruj się używając opcji Google. Jeśli masz już konto w serwisie i połączyłaś już swoje konto z kontem Google, i chcesz się pozbyć swojego dotychczasowego loginu i hasła, to napisz prywatną wiadomość do administratora z prośbą o usunięcie loginu i hasła – od momentu ich usunięcia dostęp do serwisu będzie możliwy tylko poprzez konto Google.

Jak połączyć swoje konto z kontem Google?

W zakładce “ustawienia” w dziale “konto” znajduje się opcja “Konto Google”, która umożliwia połączenie (lub rozłączenie) konta w naszym serwisie z kontem Google. Podczas łączenia wyświetli się plansza z informacją o przekazywanych do naszego serwisu danych i prośbą o zezwolenie. Zaznaczenie opcji “Zapamiętaj tę decyzję” spowoduje, że plansza nie będzie pokazywać się w przyszłości.

Czy mogę cofnąć zezwolenie na przekazywanie przez Google mojego adresu e-mail?

Tak. W tym celu przejdź do ustawień konta Google i kliknij w link “Autoryzacja aplikacji i witryn”, pod którym możesz odwołać dostęp.

Utworzyłam konto poprzez połączenie go z kontem Google. Czy mogę uzyskać możliwość logowania się przy użyciu loginu i hasła?

Tak. W tym celu wyślij prywatna wiadomość do administratora z prośbą i propozycją loginu.

Mam jeszcze wiele pytań w związku z tym sposobem logowania.

Zadaj je w komentarzach poniżej, napisz prywatną wiadomość do administratora, lub wyślij zapytanie w e-mailu wysłanym na adres adminka@enpr.pl.Zaloguj się aby dodać swój komentarz.
Regulamin  |   Polityka cookies |   Polecamy sklepy dekodomania.pl i bentomania.pl